Ära lükka suverehvide ostmist kevadesse.

Rehvide ostmine on tähtis investeering ja selle tegemist ei tasu jätta juhuse hooleks. Tee seda alati perspektiiviga ning läbimõeldult.

Kuigi igati loogiline on osta suverehvid kevadel ja talverehvid sügisel, on aeg-ajalt suverehvidega seda kasulik teha vastupidi. Näiteks kui kevadel alla pandud suverehvid on sügiseks viimase piirini kulunud, siis tasub need enne pimedat vihmaperioodi ära vahetada. Nagu vanarahva tarkus ütleb: “Rege rauta suvel ja vankrit talvel”

Sellise läbimõeldud otsuse kasuks räägib päris mitu olulist argumenti. Näiteks on pimedal ajal ootamatute olukordade tekkimise tõenäosus suurem ja nendele reageerimise aeg pimedas oluliselt pikem. See aga teeb liiklemises tekkivad olukorrad ohtlikumaks ning suurendab turvalisuse tagamisel oluliselt kvaliteetsete rehvide rolli. Uued ja kvaliteetsed suverehvid aitavad liigelda turvaliselt ning vältida võimalike ohuolukordi. Põhjus on lihtne, uuemad rehvid püsivad jahedamates oludes kauem elastsemana ning ei lase tekkida ohtlikul vesiliul. Samuti on sügisel palju soodsaid suverehvi pakkumisi.

 

Mille järgi siis ikkagi valida omale suverehve?

– Võta arvesse auto tehnoandmetesse märgitud rehvimõõte ning neile vastavaid koormus- ja kiirusindekseid. Vale mõõduga rehv võib suurendada müra ning kütusekulu.

-Kui otsustad osta aastaringseks kasutamiseks mõeldud lamellrehvid, siis arvesta sellega, et suveperioodil sõites on rehvimüra suurem ning need kuluvad kiiremini, seega on rehvide eluiga lühem. Omades komplekti suve- ja talverehve on kokkuvõttes rehvide eluiga pikem ning see on rahakotile soodsam.

– Kui tunned end rehvide ostmisel võhikuna, tasub alati nõu küsida või netist teste uurida. Testidest saab hulgaliselt infot sõiduomaduste kohta ning kui valida testis häid punkte saanud rehvid, võib heades sõiduomadustes kindel olla.

– Võrdle e-poes rehvide andmeid, et leida enda jaoks sobivaim lahendus ja hind.

– Olenevalt sõidustiilist ning kilometraažist peavad rehvid üldjuhul vastu 2-4 hooaega. Kui sõidate autoga keskmisest rohkem, tasub osta pisut kallimad rehvid, sest need kuluvad reeglina aeglasemalt. Siinkohal tuleb meeles pidada, et minimaalne seadusega lubatud mustri sügavus on suverehvidel 1,6mm.

– Jälgi rehve ostes tarneaega ning arvesta kehtestatud suve- või talverehvide hooaega

– Tutvu garantiitingimustega ning uuri võimalusi vanade rehvide ära andmiseks litsentseeritud käitlejatele.

Kui sul tekkis küsimusi või vajad abi e-poest sobivate rehvide valikul, siis anna märku, meie kogenud meeskond annab rõõmuga nõu!

Vali turvalised ja soodsad suverehvid!

kumm.ee meeskond